- Komerční sdělení-udalosti

Tripartity většinu času věnované cenám energie, říká Krajniak

spot_img

Hospodářská a sociální rada (HSR) darovala většinu času během jednání.

To bylo uvedeno po pondělním ministryně setkání v tripartitě Milan Krajniak (jsme rodina). „Dnešní hospodářská a sociální rada diskutovala o několika návrzích, o nichž souhlasila s dalším legislativním procesem s komentáři nebo bez nich. Nejvíce jsme věnovali účast sociálních partnerů s účastí předsedy vlády, “uvedl.

„Požádali jsme vládu, aby sociální partneři o tom, co upřednostňovalo, která forma řešení cen energie, nebo spíše forma ospravedlnění cen energie nebo formy kompenzace. Jsem rád, že jsme se všichni shodli, že způsob, jakým chce vláda jít, je oříznutí cen. Je preferován. Budeme mít přístup k kompenzaci pouze tam, kde budou některé velmi specifické segmenty společnosti – společnosti nebo veřejného sektoru. Takže tam, kde situace nebude možné vyřešit ceny, “řekl.

Zdůraznil, že vláda „ve velmi krátké době“ oznámí slovenským domácnostem, jaké ceny plynu, elektřiny a tepla mohou počítat s 2023. „Uděláme to samé ve veřejném sektoru, takže letos oznámíme ceny, aby učinit z jejich veřejného sektoru jejich veřejný sektor si mohl dovolit. Stejná metoda se bude vztahovat na společnosti, “řekl.

„Informovali jsme sociální partnery, že vláda za účelem postupování s pomocí a cenami schválila návrh zákona o státním rozpočtu, což zvyšuje příjmy a výdaje o 1,5 miliardy EUR. Z toho asi 200 milionů EUR půjde na pomoc inflaci důchodcům. Chceme do konce tohoto roku použít asi 1,3 miliardy EUR na pomoc veřejnému sektoru a společnostem, “dodal Krajniak.

- Reklama -události
- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Články autora