- Komerční sdělení-udalosti

Schválená inflační pomoc důchodcům se týká 1,4 milionu lidí.

spot_img

Listopadový příspěvek pro důchodce v celkové částce více než 207 milionů EUR ovlivní přibližně 1,4 milionu lidí.

Kromě starých důchodců, například postižení důchodci nebo sirotci získávají také příspěvek. Milan Krajniak (jsme rodina), ministr práce, sociálních věcí a rodiny, uvedl na tiskové konferenci v pondělním rozhodnutí.

„Největší pomocí 210 EUR bude pro lidi s nejnižšími důchody,“ řekl Krajniak. Důchodci s důchodem 300 EUR obdrží EUR 193, senioři s průměrným důchodem 515 EUR obdrží přibližně 139 EUR a navrhli příspěvek 35 EUR pro důchodce s příjmem 927 EUR. Ministr dodal, že výplata inflační pomoci bude pokračovat. Další balíček má být například zaměřen na matky s dětmi, které mají problém s zotavením údržby.

Současně, aby vláda mohla platit inflační příspěvky, musela také přijmout změnu zákona o státním rozpočtu, kde zvýšila příjem a výdaje přibližně o 1,5 miliardy EUR. Státní tajemník ministerstva financí Marcel Klimek vysvětlil, že legislativa bez změny zákona o státním rozpočtu neumožňuje využívat zvýšené daňové příjmy pro výdaje běžného roku.

Kromě 207 milionů EUR pro důchodce bude ve zprávě o generální pokladně kapitoly přiděleno přibližně 1,3 miliardy EUR. Dosud není jasná podrobná struktura a následné využití výdajů prostřednictvím jednotlivých kapitol státního rozpočtu. Navrhované úpravy nemění hotovostní deficit státního rozpočtu.

- Reklama -události
- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Články autora