- Komerční sdělení-udalosti

V odboru se prodej elektrických vozidel zvýšil

spot_img

Průměrné emise CO2 nových automobilů registrovaných v zemích EU, Islandu, Norsku a Spojeném království v roce 2020 klesly o 12 procent ve srovnání s úrovněmi v roce 2019. Výsledkem je konečná monitorovací údaje zveřejněná v pondělí Evropskou agenturou pro životní prostředí (EEA).

Podle Evropské komise tyto údaje naznačují, že se jedná o zdaleka největší roční pokles emisí, od roku 2010 začalo uplatňovat standardy CO2. Tyto výsledky se také shodují s postupným zavedením přísnějších emisí CO2 pro automobily v celé EU od 1. ledna 2020.

Pro období 2020-2024 stanovila předpisy EU cíle emisí CO2 pro celou flotilu EU za 95 g CO2/km pro nově registrovaná vozy a 147 g CO2/km pro nově založené dodávky. Podle Evropské komise to dává výrobcům silný stimul pro výrobu ekologicky čistších vozidel.

Prodej elektrických vozidel byl ztrojnásoben
Hlavním faktorem situace ve zprávě EEA je nárůst podílu na registraci elektrických vozidel, prodej elektrických vozidel se v roce 2019 v roce 2020 ztrojnásobil z 3,5 % na 11,6 %.

Cílená opatření zavedená členskými státy navíc stimulovala marketing vozidel s nulovými a nízkými emisemi a investice do infrastruktury elektrického automobilu.

Navzdory snížení celkového prodeje nových automobilů v roce 2020 v důsledku pandemie Covid-19 se celkový počet nových elektrických vozidel zvýšil a poprvé dosáhl více než milion.

Více než 500 milionů EUR
Konečné údaje EEA ukazují, že evropské emisní standardy CO2 jsou účinným nástrojem pro snižování emisí CO2 z osobních automobilů a zásob. Většina výrobců splnila své emisní cíle, ale konečná data potvrzují, že výrobci, které bylo zjištěno, že v roce 2020 převyšuje svůj emisní cíl v roce 2020, budou vybrány více než 500 milionů EUR.

Další revizí emisních standardů CO2 pro jejich sladění s vyššími klimatickými ambicemi je součástí balíčku návrhů Evropské komise známé jako „Fit for 55“, které byly předloženy v červenci 2021.

- Reklama -události
- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Články autora