- Komerční sdělení-udalosti

Takto ušetříte, když si koupíte nebo rekonstruujete bydlení

spot_img

Rozhodli jste se koupit nebo rekonstruovat dům? Než změníte sen o dokonalém životě v realitu, zvažte svou finanční perspektivu pro nadcházející roky. Čím vyšší je vaše investice, tím dříve stojí za to plánovat.

Nákup nové nemovitosti nebo rozsáhlé rekonstrukce vyžaduje hodně času, úsilí a samozřejmě peníze. Aby se nepočítal s realizací nového bydlení, začněte plánovat co nejdříve. Doporučujeme vám, na které aspekty financování by se nemělo zapomenout.

Úspory a půjčka za výhodné podmínky
Málokdo si může dovolit koupit nemovitosti z vlastních úspor, takže nejběžnější formou financování je hypoteční úvěr. Pokud jdete tímto způsobem, uvědomte si, že obvykle získáte pouze hypotéku od banky za legislativní omezení až do 80 %. Otázkou zůstává, jak výhodně pokrývá zbývajících 20 % hodnoty nemovitosti.

Úspory a půjčka za výhodné podmínky

Je ideální mít 20 % z částky ušetřené předem, ale většina lidí používá spotřebitelský kredit k financování. Potřebují dostatečný příjem, aby splatili dvě půjčky, a tím vyšší měsíční rozpočtová zatížení. Existuje také půjčka od rodiny nebo možnost zřídit další ve prospěch své hypotéky, jako je rodičovský majetek.

Pokud plánujete financovat jinou půjčku, můžete ji získat pohodlněji, pokud ji spojíte s pravidelnými úsporami. Tuto možnost nabízí první stavební společnost s produktem Mojdomov. Přináší pohodlnou kombinaci pravidelných úspor a stavební půjčky se zárukou roční úrokové sazby 1,8 % od uzavření smlouvy až do ukončení splácení stavební půjčky.

V praxi to znamená, že pokud začnete budovat úspory nyní, získáte půjčku na financování bydlení s příznivějšími podmínkami, než odložením peněz stranou a následnému stažení nekusící půjčky. Toto řešení je ideální pro dlouhodobé plánování nového bydlení (5 až 6 let). Situace na trhu s nemovitostmi a jejich financování se neustále mění, takže je užitečné „zajistit“ příznivou úrokovou sazbu pro budoucnost.

My Go PSS také nabízí další výhody. Největší je flexibilita. To znamená, že se ušetříte podle svých finančních možností a přizpůsobíte své současné potřeby. Můžete zvýšit nebo snížit svou cílovou částku, převést smlouvu na jinou osobu a další možnosti.

Kromě toho je k dispozici také současná státní prémie ve výši 2,5% z výše ročních vkladů (až 70 EUR). Při plánování vašeho rodinného rozpočtu vás nic nepřekvapuje.

Půjčku můžete použít pro výstavbu nebo rekonstrukci pro vás i pro budoucnost pro své děti.

Propojení času a finančního plánu projektu
Při rekonstrukci, stavbě nebo vybavení domu je důležité zvážit, jak peníze budete v průběhu času používat. Pravděpodobně vložíte peníze do procesu postupně – výdaje na materiál vás dostanou před faktury šampionů.

Propojení času a finančního plánu projektu

Pokud pracujete se stavební společností, vždy postupujte podle podmínek, které jste stanovili v pracovní smlouvě. Výsledkem je platební disciplína. Podle smlouvy vypočítáte, v kolik hodin zaplatíte dohodnuté hotovosti.

Ve většině případů budete platit faktury 2 týdny až měsíc po skončení práce. Tentokrát vám umožní nejen počítat s penězi, které jste ušetřili předem, ale také s příjmem za období, kdy společnost pracovala. Za každou službu budete proto moci platit.

Pokud se hodíte do stavebních prací, počítejte s vyššími výdaji předem. Jedná se hlavně o materiál a vybavení, které musíte koupit z vlastní kapsy včas. Než půjdete do práce, budete potřebovat hotovost. Pokud nejste k dispozici, rekonstrukce bude rozšířena a tak předražená.

Čím dříve začnete s rekonstrukcí nebo konstrukcí a čím kratší, tím kratší můžete ušetřit. Za prvé, je to kvůli výdajům na vaše současné nájemné nebo jiné dočasné bydlení. Mějte také na paměti, že investice do nemovitostí se začnou zotavovat až po dokončení práce.

Finanční rezerva pouze pro bydlení
Při stavbě nebo rekonstrukci bydlení je nutné počítat s rezervou, přičemž většina odborníků doporučuje 10 až 20 % plánované konečné ceny projektu. Mnoho lidí však zapomíná, že i v období řešení bydlení mohou přijít neočekávané výdaje, které nesouvisejí s projektem.

Není ideální spočítat každý cent, který jste uložili. Pokud máte dostatek času na pečlivé a obezřetné finanční plánování, vytvořte rezervu vyhrazenou pouze pro vaše nové bydlení. Oddělení od této rodiny se používá k pokrytí výdajů v neočekávaných situacích, jako je oprava rozbitého automobilu.

Praktické tipy na konci

Pokud rekonstrujete nebo si koupíte starší dům nebo byt, stojí za to investovat do profesionálního posouzení technického stavu nemovitosti. Inspekce může detekovat různé nedostatky, které byste si nevšimli sami.
Při nákupu potřebných materiálů trávte dostatek času na průzkum. Porovnejte nabídky více dodavatelů a vyberte si nejen cenou, ale také kvalitou.
Během výstavby nebo rekonstrukce se zaměřte pouze na nejdůležitější věc. V průběhu času můžete dokončit úpravu terasy, garáže nebo zahrady, a proto zaplatit o něco později z dalšího příjmu.
Investujte do těchto aspektů bydlení, které sníží provozní náklady a pomůže vám ušetřit v budoucnu. Zaměřte se na kvalitní izolaci, okna a dveře, ekonomické vytápění nebo zotavení.

- Reklama -události
- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Články autora