- Komerční sdělení-udalosti

Investování do půdy v ekonomicky nestabilním období

spot_img

Stojí za to investovat do nemovitostí v krizových dobách? Podívejte se na technický pohled na toto téma, protože technické parametry jsou nejdůležitější ve špatných a dobrých časech.

V médiích jsou otázky, zda je v této době správné investovat do nemovitostí. Inflace a úrokové sazby na půjčky rostou a válka zuří v sousední zemi. Odpovědi různých analytiků se liší. Tým inženýra proto připravil technický pohled na tuto otázku. Je to technické parametry, které budou nejdůležitější věcí, když vyjde slunce, tzn. Válka končí a inflace jsou pod kontrolou. Mimochodem, níže uvedené parametry by měly být zohledněny i v době míru a ekonomické prosperity.

Fyzicky nejbezpečnější investicí do nemovitostí je nákup budování půdy, na kterou se v tomto článku zaměříme. Půda není rizikem zničení výstavby. Skutečnou hrozbou investice zůstává chemické zamoření místa, resp. přístup k němu. I v tomto extrémním případě by však škoda byla menší než v případě nákupu budovy. Stavební pozemky jsou ze své podstaty půda, jejíž hodnota ve střednědobém a dlouhodobém horizontu roste.

Mnoho lidí si všimne jednotkové ceny za metr čtvereční na prvním místě. Doporučujeme, abyste měli zájem o zcela odlišné faktory, které nakonec „porušují“ cenový faktor. Nebudeme o nich diskutovat široko, zmíníme se pouze o jejich strohé zmínce.

 1. Geologické aspekty (hladina podzemní vody, zátěž, geologické složení hornin/půdy, obsah radonu v půdě, sklon terénu, výška výšky, riziko sesuvů).
 2. Historie země – vždy rostla tráva, nebo byla nelegálně uložená odpad, že někdo přinesl půl metru hlíny a dnes všechno vypadá „cool“?
 3. Výšsš – Je země pod nebo nad úrovní silnice?
 4. Větrné faktory na pozemku nebo na daném místě.
 5. Geometrický tvar a rozměry.
 6. Související plán územního plánování, stavěný faktor -up, vzdálenost vzdálenosti a limity pro možnou konstrukci (jaký typ budovy, jaký typ využití území atd.).
 7. Nepříznivé účinky okolí – skládka městského odpadu, čistírna městských vod, hluk z nedalekého železnice, výroba zvířat, elektrické póly, zesilovače přenosu signálu atd.
 8. Inženýrské sítě – Land je propojena. Připojení k veřejné vodní síti?
 9. Okolí pole a související riziko postřiku, oplodnění, prachu a alergenů.
 10. Může být půda vypuštěna do veřejné kanalizační sítě (odpadní vody) nebo je nutné počítat s vlastní čistírnou odpadních vod?
 11. Orientace pacienta na kardinální body.
 12. Bez omezení faktorů pro přístupovou cestu a bez omezení archeologů, památek a ochranných zón (ekologické, energie a další).
 13. Potenciální vodní tok s rizikem poblíž.
 14. Možnost získat energii z ekologického zdroje (podzemní voda, sluneční energie a další).
 15. Dostupnost internetového signálu s optickou sítí.
 16. Přiměřené sousedé, čím menší je počet sousedů, tím lépe.
 17. Je zpráva a údržba přístupu (veřejné) komunikace?
 18. Dlážděná a dostatečně široká přístupová cesta pro mechanismy a vozidla, která budou potřebná pro stavební proces a následně pro hasiče a další záchranné jednotky.
 19. Zastavení veřejné dopravy nebo příměstská doprava v dostupnosti chůze.
 20. Funkční poštovní doručovací služby nebo jiné typy zvláštních úvah.

Tento seznam rozhodně není úplný, v některých situacích bude nutné vzít v úvahu další důležité faktory.

Jako kandidát na půdu by měl být diskutován jednotlivými tématy, ukážeme vám v bodě 8. Připojení k veřejné vodní síti je nezbytné a určitě nedoporučujeme spoléhat se na údajně spolehlivý výnos studny, čistou vodu v hoře Streamujte, který protéká zemí a další alternativy. V loňském roce jsme se zabývali situací v malé vesnici poblíž Považské Bystriky. Kandidáti tam koupili půdu bez možnosti připojení k inženýrským sítím a měli moderní dům s vlastním samostatně. Vlastní malý čistič, naskládaný dobře, sluneční energie, v zemi umístěné nádrží plynu atd. Dům byl navržen a majitelé se rozhodli na začátku narazit na studnu, aby mohla být voda použita při výstavbě domu. Zjistili, že ziskovost zdaleka není očekávána. Vzhledem k tomu, že půda není skutečně možné přinést veřejné zásobování vodou v důsledku poměrů tlaku, původní konstrukce rodinného domu zcela odešla. Jedinou použitelností půdy bude nejvýše výstavba víkendové chaty. Signifikantně odlišné riziko nepřítomnosti veřejné sítě pro zásobování vodou se týká nebezpečného onemocnění methemoglobinémie. Relativní chutná voda (to tvrdí všichni dospělí, kteří ji pil po celá léta na sousedních pozemcích), může být smrtelně nebezpečný, když je podáván batolata. Ať už mícháte želé nebo umělou dětskou výživu. Problém souvisí s vysokým obsahem dusičnanů, které mohou vstoupit do půdy oplodněním sousedního pole a které malé děti nemohou metabolizovat. Další situací, kterou známe z praxe, je ekologická nehoda. Napadení půdy. Po celá léta může být vše v pořádku s použitím vaší vlastní vody ze studny. Jedna událost je dost a karta se může otočit. Voda ze studny bude dobrá pro spláchnutí toalety. Spoléhání se na „chutnou“ vodu ze studny, která má „spolehlivý“ výnos, a zároveň se půda prodává za dobrou (nízkou) cenu, nemusí se vyplatit vůbec. V některých případech to může překvapit situaci, kdy existuje zásobování vodou, ale nebude možné se k ní připojit kvůli nízkému tlaku vody. K tomu může dojít hlavně ve starších koncových částech vesnic a v kopcovitém terénu. Jistě by také existovaly jiné situace, pro které je uvedeno spojení s veřejnou vodovodní sítí jako vysoce obezřetné kritérium.

Podobně může mít každý ze zbývajících 19 bodů z našeho seznamu zásadní dopad na finance a výslednou smysluplnost investice. Obzvláště dnes.

Kromě technických parametrů, administrativy (konzistence katastrálních údajů s realitou, vlastnickými právy atd.), Legislativní (věcná břemena, urbarium, chráněné oblasti atd.), Ekonomické (postavené -Up umístění, budoucí náklady atd.) A další by neměl být zapomenut. Přestože je investice do půdy relativně bezpečná činnost, stále má odhaleno řadu tajemství. Proto podle našeho názoru v seznamu jednotkových cen priorit za metr čtvereční až do x místa.

- Reklama -události
- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Články autora