- Komerční sdělení-udalosti

Emiráty a Německo uzavřely dohodu o dodávkách LNG a nafty

spot_img

Berlín hledá nové zdroje energie, které nahradí ruské zásoby.

Spojené arabské emiráty (SAE) podepsaly v neděli s Německem dohodu o energetické bezpečnosti, která se týká nabídky zkapalněného zemního plynu (LNG) a nafty. TASR o tom informuje na základě zprávy AFP.

Berlín hledá nové zdroje energie, které nahradí ruské zásoby. „Vítám podepsání společného prohlášení o dohodě o energetické bezpečnosti,“ řekl Scholz, který navštěvuje SAE.

Ministr průmyslu Sae Sultan Ahmad Al Džibir to popsal jako „průlomovou novou dohodu, která posílí rychle rostoucí energetické partnerství mezi Spojenými arabskými emiráty a Německem“.

SAE pošle první dodávku LNG do Německa jako součást dohody na konci roku 2022 v rámci uvedení nového plovoucího terminálu v LNG v nejsevernějším přístavu Brunsbüttel.

Katar je jedním z největších producentů LNG na světě
Státní ropná společnost Spojených arabských emirátů ADNOC dokončila svůj první přímý nabídku nafty do Německa začátkem tohoto měsíce. A řekla, že v roce 2023 plánuje „dodat až 250 000 tun nafty za měsíc“ největší evropskou ekonomiku.

Německo se snaží vypnout z dovozu energie z Ruska a hledá nové dodavatele při budování terminálů LNG. Scholz proto vydal na dvoudenní turné v Perském zálivu v naději, že uzavře nové energetické dohody, které nahradí ruské zásoby a zmírňují energetickou krizi vyplývající z invaze do Moskvy na Ukrajině.

Později v neděli bude Scholz zamířit do Kataru, aby zde diskutoval o bilaterálních vztazích a regionálních problémech. Katar je již jedním z největších producentů LNG na světě spolu se Spojenými státy a Austrálií

Německo může v nadcházejících měsících čelit nedostatku energie
První zastávkou německé kanceláře na dvoudenní turné v Perském zálivu byla Saúdská Arábie, kde potkal korunního prince Muhammada bin Salmana. Saúdská Arábie má velké regiony vhodné pro levnou produkci sluneční energie a je považována za velmi vhodný dodavatel vodíku.

Od svého vstupu do kanceláře loni v prosinci se německá vláda pokusila zavřít největší evropskou ekonomiku z ruské ropy, uhlí a plynu. A zatímco dovozy z Ruska od té doby výrazně klesly, existují obavy, že Německo, stejně jako jiné evropské země, může v nadcházejících měsících čelit nedostatku energie.

Zaplnění mezery po ruském dodávce zemního plynu je zvláštním problémem a jedním z důvodů, proč Scholz zamířil do Saúdské Arábie, SAE a Kataru spolu s obchodní delegací.

- Reklama -události
- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Články autora