- Komerční sdělení-udalosti

Domovská kancelář je největší trend 2022

spot_img

Práce z domova byla fenoménem posledních let. To potvrzuje skutečnost, že 52 % lidí, kteří mají příležitost pracovat z domova, ji používá čtyřikrát až pětkrát týdně. Až 49 % lidí, kteří používají domácí kancelář, plánují úpravy interiérů pro pracovní účely a 64 % již tuto změnu provedla.

Změna v sociální situaci v posledních dvou letech se postarala o růst poptávky po speciálně vyhrazených místech doma – ať už se jedná o hybridní pracovní model (kombinace práce z domova a kanceláře) nebo trvalé domácí. Až 49 % lidí pracujících z domova nejméně jeden den v týdnu plánuje úpravy interiérů, aby zohlednily potřebu pracovat z domu – a 64 % již tuto změnu provedla. Denní světlo je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu ideální domácí práce, hned po ní a kancelářském vybavení.

Práce z domova a denního světla ovlivňují kvalitu života
Velux se podílí na globálním průzkumu, aby zjistil, co zaměstnanci mají postoj k práci z domova, jakým výzvám čelí a jaké jejich požadavky jsou při vytváření dokonalého domácího pracovního prostoru. Podle světové studie se většina respondentů domnívá, že jejich současná časová dělení práce mezi kanceláří a domovem je buď dobře vyvážená, nebo dokonce chce z domu častěji pracovat kvůli profesionálním výhodám domácí kanceláře:
56 % respondentů má pocit, že úspora času dojíždění do práce,
47 % šetří peníze na jídlo, oblečení a dopravu,
47 % uvedlo, že jsou flexibilnější díky práci z domova.

Pokud jde o osobní stránku, tak:
75 % respondentů souhlasilo s tím, že práce z domova jim dává pocit větší svobody,
70 % uvedlo, že mají více volného času
A 70 % souhlasilo se zlepšením celkové kvality svého života.
Práce z domova a hybridních pracovních řešení s námi z dlouhodobého hlediska s největší pravděpodobností zůstane. Již však můžeme vidět jejich vliv na každou část našeho života, včetně způsobu, jakým navrhujeme, uspořádáme a zlepšuje naše domovy. Jsme v době, kdy trávíme nejvíce času v interiérech a pracovní podmínky jsou proto prioritou. Odpůrce tedy také závisí na:

denní světlo, které 6 z 10 (59 %) respondentů uvedlo, že je pro ně velmi nebo nesmírně důležité,
Na čerstvém vzduchu (56 %)
a pokojová teplota (58 %).
A přesto je pouze 49 % spokojeno s množstvím denního světla v jejich současném pracovním prostoru.

Vytvořte nejpříjemnější práci
Vyhrazená práce pomáhá soustředit se, motivovat a dobrý pracovní výkon. Tomu může pomoci více denního světla, čerstvého vzduchu a jeho oddělení od ostatních částí vašeho domova. Podkroví by mohlo být ideálním řešením – protože na jedné straně má výjimečnou a příjemnou atmosféru, na druhé straně pomáhá oddělit osobní a pracovní život.

Kromě toho, že denní světlo a čerstvý vzduch do interiéru přes vysoce kvalitní střešní okno shora je jedním z nejjednodušších způsobů transformace domácí kanceláře a zlepšení pracovních podmínek. Zdá se, že něco bude, protože 16 % respondentů již provedlo takové úpravy v podkroví, které zlepšují práci z domu.

Kromě rezervace zvláštní práce pro práci existuje mnoho vylepšení, která mohou přispět k vytvoření perfektního prostředí domácí kanceláře. Plánované úpravy a intervence budou méně o nábytku a barvách – instalace nebo výměna oken střechy roste a je třetím nejvíce plánovanějším zlepšením domácí kanceláře, okamžitě po zakoupení nového nábytku nebo vybavení a malování.

„Lidé žijí a pracují ve svých domovech.“ V některých případech se může stát, že – v závislosti na domácím kanceláři – nemají ideální přístup k přirozenému světlu a čerstvému ​​vzduchu. Prostor, který pracujeme, musí být nejen tam, kde se cítíme dobře a produktivní, ale také by nám měl pomoci udržovat zdraví. Zlepšení přístupu k dennímu světlu a čerstvému ​​vzduchu nebylo nikdy důležitější pro naši mentální a fyzickou pohodu než dnes, “říká Zdeněk Ohač, manažer podpory prodeje a marketingu Velux Česká republika a Slovensko.

Počet lidí, kteří mají zájem o instalaci nového střešního okna, stále roste na světě. Je to proto, že hledají doma další využitelné čtvercové metry a při přeměně místnosti stanovily dostatek denního světla. Průzkum Velux, The Work of Home Experience, 2021, ukázal, že 7 % respondentů již založilo nebo nahradilo okna střechy ve svém domácím pracovním prostoru. Spousta denního světla a čerstvého vzduchu v místnosti ve střešních oknech je jedním z nejjednodušších způsobů, jak transformovat vaši domácí kancelář a zlepšit vaše pracovní podmínky.

Toto je začátek nové éry
Práce z domova byla v posledních několika letech největším trendem a jak ukazují údaje, zůstane v našich životech. Trend, jehož cílem je přizpůsobit naše domovy pro práci, však najde rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem při produkci a efektivně, ale nyní začíná. Protože je pravděpodobné, že příští roky strávíme prací z domu, je v našem nejlepším zájmu věnovat v naší domácí práci zdravý a motivující prostor.

- Reklama -události
- Reklama -PR články

Redakce doporučuje

Články autora